בניית מעלית בבית משותף

מה חשוב שתדעו לקראת בניית מעלית בבניין משותף?

עד לא מזמן, החוק עדיין לא חייב בניית מעליות בכל בניין חדש. היום רובנו לא יכולים לדמיין את חיינו ללא מעליות, אבל עדיין יש לא מעט בניינים ישנים, שאין בהם מעלית – מה שמקשה על בעלי הדירות להשכיר, או למכור ובאופן כללי פוגע באיכות החיים וגם בערך הדירות.

בחלק מהבניינים הישנים, הנושא מטופל במסגרת תמ"א 38, אבל מה עושים בבניין שצריך רק תוספת מעלית ולא את כל הפרויקט?

המשמעות של בניית מעלית בבניין ישן

בניית מעלית בבית משותף, היא פרויקט שהדיירים יצטרכו ליזום ולשלם עליו. צריך לקבל אישור חתום של לפחות 66 אחוז מכלל בעלי הדירות. במקרה שהוחלט על בניית פיר חיצוני למעלית – הדיירים יצטרכו גם אישור של הרשויות.

 

עלות בניית מעלית בבית משותף תתחיל מ- 100  אלף ₪ בקירוב.  אם מדובר בעבודה סטנדרטית יחסית של בניית מעלית בבניין, המחיר עשוי להגיע עד 300 אלף ש"ח – בהתאם למספר הקומות בבניין, למורכבות העבודה בשל תשתיות לקויות, או חולשה של המבנה ועוד.

 

יחד עם זאת, אם יוחלט על רכישת מעלית משוכללת במיוחד, או שינויים מורכבים במיוחד במבנה – לצורך בניית הפיר, בניית מעלית בבניין משותף עשויה להיות גם יקרה הרבה יותר.

 

סוגים שונים של מעליות

בתוך המגוון העצום של סוגי המעליות השונים, יש שני סוגי מעליות עיקריים:

מעלית חשמלית – הסוג הנפוץ, המאופיין בעלויות תחזוקה והתקנה נמוכות יחסית ומתאים לבניינים בכל גובה, אך מצריך בניית חדר מכונות על הגג ומגיע כידוע עם חיסרון אחד מוכר ובעייתי – המעלית מפסיקה לעבוד כשיש הפסקת חשמל, אם כי בבניינים גבוהים במיוחד – נהוג להתקין גם גנרטור למקרים כאלה.

 

לעומת המעלית החשמלית, המעלית ההידראולית מגיעה עם יתרון אחד משמעותי – היא לא תלויה בחשמל ולכן גם לא מפסיקה לפעול אם יש הפסקת חשמל, והיא אינה זקוקה לחדר מכונות על גג הבניין, אך עלות ההתקנה והתחזוקה שלה – יקרות יותר והיא יכולה לפעול בבניינים עד 7 קומות בלבד.

 

בסופו של דבר, בניית מעלית בבניין משותף היא כדאית ומשתלמת – כי היא משפרת את איכות החיים לאין ערוך וגם מעלה את ערך הדירות.

 

חברת ניג'ם פריד ובניו, עוסקת בבניית מעליות ופירים בבניינים מכל הסוגים, ללקוחות פרטיים, מסחריים וציבוריים – קרוב לשלושים שנה. מעניקה שירות בכל רחבי הארץ בעזרת צוות מיומן ומנוסה של אנשי מקצוע מצוינים ותשמח ללוות גם אתכם בתהליך של שיפור איכות החיים בבניין שלכם.

ליצירת קשר ולקבלת הצעה התקשרו: 04-8414869

או לחצו כאן למידע נוסף

סגירת תפריט
דילוג לתוכן