מחיר התקנת מעלית בבניין קיים

איך בונים מעלית בבניין דירות קיים?

קבלנים הבונים בימינו בתים משותפים בישראל, חייבים לבנות בהם גם מעלית, אך לא תמיד זה היה המצב. בתים משותפים רבים, בעלי מספר קומות, אינם בנויים עם המעלית, מה שפוגם באיכות החיים של הדיירים, מוריד את ערך הדירה ומקשה על בעלי דירות להשכיר אותן.

הפתרון די פשוט, אך כדאי לדעת מה הוא דורש.

איך מתחילים את התהליך?

בניית מעלית בבניין קיים, מתחילה בקבלת הסכמה של שני שליש מהדיירים. מי שיזם את הרעיון, צריך לפעול בשיתוף ועד הבית ולקבל הסכמה חתומה של 66 אחוז מכלל בעלי הבתים. לאחר מכן, יש לבדוק אם הבניין מתאים לבניית פיר פנימי – אם יש בו את התשתיות הדרושות ואם המבנה חזק מספיק.

אם לא – יש לשקול את האפשרות לבניית פיר חיצוני – מה שברוב המקרים אומר, שצריך גם אישור מהרשות המקומית. אם כל השלבים האלה עברו בשלום, השלב הבא לקראת התקנת מעלית בבניין קיים, הוא בחירת מעלית מתאימה לפי מספר פרמטרים:

הבחירה הראשונה היא בין מעלית הידראולית למעלית חשמלית.

מעלית חשמלית היא הסוג הנפוץ והזול יותר, שגם עלות אחזקתה נמוכה מזו של ההידראולית, אך קשה יותר לחלץ ממנה במקרה שנתקעים, התקנתה מחייבת הקמת חדר מכונות על הגג ואם יש הפסקת חשמל – גם המעלית מפסיקה לפעול.

המעלית ההידראולית יקרה יותר, אך קל יותר לחלץ ממנה, היא אינה נתקעת במקרה של הפסקת חשמל ואינה זקוקה לחדר מכונות, אך מתאימה רק לבניינים שגובהם לא עולה על 7 קומות ואחזקתה מסובכת ויקרה יותר.

 

תקציב – הפרמטר הכי חשוב?

הפרמטר הבא הוא התקציב: מחיר התקנת מעלית בבניין קיים משתנה לפי מספר הקומות, סוג המעלית, היצרן ומורכבות בניית הפיר בבניין. עלות התקנת מעלית היא בין הפרמטרים החשובים, אך גם העיצוב, מיקום הפיר – חיצוני, או פנימי, גודל המעלית ועוד. בשורה התחתונה – בניית מעלית בבניין קיים, משפרת לאין ערוך את איכות החיים ומעלה את ערך הדירות בכ – 10 אחוזים.

פרמטר אחרון וחשוב – החברה שתבנה לכם את הפיר, תתקין את המעלית ותתחזק אותה בהתאם לצורך – בחרו חברה שיש לה ניסיון מוכח, המלצות מלקוחות מרוצים, שעובדת עם צוות מוסמך ומורשה.

חברת ניג'ם פריד ובניו פועלת בתחום כבר עשרות שנים, בונה פירים, מתקינה מעליות ומתחזקת מעליות – בכל סוגי הבניינים ולכל סוגי הלקוחות ותשמח לעמוד גם לרשותכם, לספק לכם ייעוץ והצעת מחיר להתקנת מעלית חדשה – גם לבניין שלכם.

צרו קשר בהקדם לקבלת הצעה: 04-8414869, או לחצו כאן למידע נוסף

סגירת תפריט
דילוג לתוכן