עלות התקנת מעלית בבית משותף

תהליך ההתקנה והעלויות של התקנת מעלית בבית משותף

התקנת מעלית בבניינים חדשים מעל 4 קומות, הפכה לחובה חוקית בישראל וגם בבניינים המיועדים לשיפוץ מקיף, דוגמת תמ"א 38, הקבלן מחויב להוסיף מעלית. בבניינים שאינם מיועדים לתמ"א ואין בהם מעלית – הדיירים נדרשים לקחת יוזמה, לגייס תקציב ולפנות אל חברת מעליות, שתבצע עבורם את ההתקנה, אך כמה התהליך הזה מורכב והאם הוא משתלם?

 

כמעט כל בניין יכול בימינו להתחדש במעלית. החברות העוסקות בהתקנה של מעליות, מצוידות בציוד משוכלל וחדיש ויכולות לבצע כמעט כל סוג של עבודה – החל מבניית פיר חיצוני, או פנימי לבניין ועד התקנה, או שיפוץ של מעליות. 

החלק המסובך ביותר בתהליך התקנת מעלית בבניין משותף, כך נראה, הוא לפעמים השגת הסכמה של כלל הדיירים.

 

ערכה של דירה, שבבניין שלה הותקנה מעלית, עולה אוטומטית בעשרה אחוזים לפחות, כך שבאופן תיאורטי, כל אחת מהדירות בבניין עשויה להחזיר לבעליה את הסכום המלא שהושקע בבניין על ידי כלל הדיירים, אבל לא את כולם זה משכנע. 

חשוב לדעת, שדיירים שאינם זקוקים למעלית – למשל דיירי קומת הקרקע – אינם חייבים לשלם על התקנת המעלית ושכדי לקבל אישור להתקנת מעלית בבניין מאוכלס, חובה לגייס אישורים חתומים של לפחות 66 אחוזים מכלל בעלי הדירות.

 

עלות לעומת ערך

עלות התקנת מעלית בבית משותף אינה נמוכה במיוחד ומתחילה מ 100,000 ש"ח. משם המחיר רק עולה – בהתאמה למספר הקומות, לגודל המעלית, סוג הפיר ועוד, אך המחיר בדרך כלל משתלם, מפני שאיכות החיים עבור הדיירים עולה בכמה רמות וכך גם ערך הדירות.

 

לא רק התקנת מעלית בבית משותף מחיר שחשוב להתייחס אליו, אלא גם לתחזוקת המעלית לאחר שהותקנה.  כל בניין שיש בו מעלית פעילה, חתום גם על חוזה עם חברה המתחייבת לטפל בתחזוקה השוטפת של המעלית וגם לטפל בתקלות, להחזיק חלקי חילוף ולחלץ אנשים שנתקעו במעלית בגלל תקלה.

 

חשוב שהחברה שבחרתם להתקנת המעלית ולהמשך טיפול שוטף ותחזוקה, תהיה חברה שמעניקה אחריות על ביצוע העבודות, שמעסיקה צוות מוסמך ומנוסה ושיש לה המלצות אמינות מלקוחות מרוצים.

 

חברת ניג'ם פריד ובניו עוסקת מזה 30 שנה בהתקנת מעליות, בניית פירים, תיקונים ותחזוקה בבניינים משותפים, או מסחריים ואף בבתים פרטיים ותשמח להעמיד לרשותכם את מיטב הניסיון שלה ואת אנשי הצוות הטובים ביותר.

צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו הצעה: 04-8414869,

או לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים

סגירת תפריט
דילוג לתוכן